“Secco-Bertani Vintage Edition” Verona IGT 2021
Bertani | Villa Novare | Veneto
Bertani Domains S.r.l. | Via Asiago 1 | IT 37023 Grezzana
0,75 l · 22,53 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping9 units available
A finesse-rich cuvée of Corvina, Sangiovese, Syrah and Cabernet Sauvignon that seduces the nose tirelessly with fruit and herbal aromas, while the taste offers considerable substance and richness with a mixture of lightness and tension. Impressive how this Vintage Edition does justice to the expressive and harmonious style of the house and the old Veronese tradition. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Bertani
Villa Novare
-
13,90 €
!["Le Quaiare" Lugana DOC 2025]()
0,75 l · 18,53 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 39,00 €
![Amarone della Valpolicella Valpantena DOCG 2022]()
0,75 l · 52,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately !["Velante" Pinot Grigio Friuli Venezia Giulia DOC 2024]()
9,90 €8,99 €0,75 l · 11,99 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping9 units available
stored air-conditioned9 units available- 15,90 €
![Valpolicella Ripasso Valpantena DOC 2022]()
0,75 l · 21,20 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
Customers who bought this product also bought:
- 11,90 €
![Valpolicella Valpantena DOC 2024]()
0,75 l · 15,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately !["Velante Bertarosé" Rosato Verona IGT 2023]()
9,90 €7,99 €0,75 l · 10,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping1 unit available
stored air-conditioned1 unit available
22,00 €“Primo Fiore” Olio Extra Vergine di Oliva 2025
Terre Stregate | Campania
0,75 l · 29,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available- 24,00 €
![Amarone della Valpolicella Classico DOCG 2021]()
0,75 l · 32,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








