Milleponche Rosso VdT 2021
Borgo del Tiglio | Friuli
Az. Agr. Borgo del Tiglio di Nicola Manferrari | Via San Giorgio 71 | IT 34071 Brazzano
0,75 l · 26,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
The Ponca stretches from the north-east of Udine to the south of Istria in Croatia. The part closest to the winery, which formed in the northernmost bays of the lagoon, lies on the current border between Italy and Slovenia. More precisely, it is divided between two countries, three provincial governments and four protected designations of origin from the Collio, the Colli Orientali del Friuli, the Brda and the Vipava. Initially, with the help of a few Slovenian friends and colleagues, they only experimented with Merlot grapes, but now the grapes are vinified in their own cellar. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Borgo del Tiglio
Friuli
-
68,00 €
!["Etichetta Scura" Sauvignon Bianco Collio DOC 2023]()
0,75 l · 90,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 69,00 €
![Collio Rosso Riserva DOC 2020]()
0,75 l · 92,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 68,00 €
!["Etichetta Scura" Chardonnay Bianco Collio DOC 2023]()
0,75 l · 90,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping11 units available
stored air-conditioned11 units available - 39,00 €
![Malvasia Collio DOC 2023]()
0,75 l · 52,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
Customers who bought this product also bought:
- 24,00 €
![Collio Bianco DOC 2023]()
0,75 l · 32,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 99,00 €
!["Studio di Bianco" Collio DOC 2023]()
0,75 l · 132,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
Limitation of 6 articles per customerstored air-conditioned< 24 units available - 39,00 €
![Collio Rosso DOC 2020]()
0,75 l · 52,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 39,00 €
![Sauvignon Bianco Collio DOC 2023]()
0,75 l · 52,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping3 units available
stored air-conditioned3 units available








