Collio Bianco DOC 2023
Borgo del Tiglio | Friuli
Az. Agr. Borgo del Tiglio di Nicola Manferrari | Via San Giorgio 71 | IT 34071 Brazzano
0,75 l · 32,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
The Collio Bianco is a beautiful, exciting and balanced wine. One should always bear in mind that drinking pleasure is exactly what this wine is supposed to achieve. We find that it has achieved its goal with flying colours. The bouquet smells of honeydew melon, freshly picked Granny Smith apples and crushed mussels. It is the ideal wine to enjoy as an aperitif while watching the sun go down. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Borgo del Tiglio
Friuli
-
68,00 €
!["Etichetta Scura" Sauvignon Bianco Collio DOC 2023]()
0,75 l · 90,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 69,00 €
![Collio Rosso Riserva DOC 2020]()
0,75 l · 92,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 68,00 €
!["Etichetta Scura" Chardonnay Bianco Collio DOC 2023]()
0,75 l · 90,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping11 units available
stored air-conditioned11 units available - 39,00 €
![Malvasia Collio DOC 2023]()
0,75 l · 52,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
Customers who bought this product also bought:
- 11,70 €
!["Rifugio" Primitivo del Salento IGT 2023]()
0,75 l · 15,60 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 8,40 €
!["Serre" Susumaniello del Salento IGP 2022]()
0,75 l · 11,20 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 39,00 €
![Malvasia Collio DOC 2023]()
0,75 l · 52,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 39,00 €
![Sauvignon Bianco Collio DOC 2023]()
0,75 l · 52,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping3 units available
stored air-conditioned3 units available







