“St. Valentin” Lagrein Riserva Alto Adige DOC 2020 · MAGNUM in gift box
St. Michael-Eppan | South Tyrol
Kellerei St. Michael-Eppan | Umfahrungsstr. 17/18 | IT 39057 Eppan
1,5 l · 52,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping5 units available
Lagrein Sanct Valentin is the extremely popular mountain wine of South Tyrol in excellent Riserva quality. Deep dark red, complex aromas of coffee, cocoa and wild berries, full-bodied taste, strong and chocolaty. A dense, robust red wine with fine extract sweetness and good length. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
St. Michael-Eppan
South Tyrol
-
329,00 €
!["Appius" Cuvée Weiss Alto Adige DOC 2021 <br>MAGNUM in OWC]()
1,5 l · 219,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping6 units available
Limitation of 1 articles per customerstored air-conditioned6 units available - 1.295,00 €
!["Appius Collezione" Bianco Alto Adige DOC 2011/12/13/14/15/16<br>6 bottles in OWC]()
4,5 l · 287,78 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping4 units available
Limitation of 1 articles per customerstored air-conditioned4 units available - 66,00 €
!["St. Valentin" Gewürztraminer Alto Adige DOC 2022 <br>MAGNUM in gift box]()
1,5 l · 44,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping5 units available
stored air-conditioned5 units available - 69,00 €
!["St. Valentin" Chardonnay Alto Adige DOC 2024 <br>MAGNUM in gift box]()
1,5 l · 46,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping6 units available
stored air-conditioned6 units available
Customers who bought this product also bought:
- 46,00 €
![Grappa di Prosecco "24 mesi" Riserva <br>in OWC]()
0,7 l · 65,71 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping4 units available
stored air-conditioned4 units available - 55,00 €
!["Campo dei Gigli" Amarone della Valpolicella Classico DOCG 2017]()
0,75 l · 73,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping4 units available
stored air-conditioned4 units available - 329,00 €
!["Appius" Cuvée Weiss Alto Adige DOC 2019 <br>MAGNUM in OWC]()
1,5 l · 219,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping2 units available
Limitation of 1 articles per customerstored air-conditioned2 units available - 21,00 €
!["Bricco dei Merli" Barbera d'Alba DOC 2021]()
0,75 l · 28,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








