Grappa Affina “10 anni” Riserva acacia (Akazienholz) · in OWC
Marzadro | Trentino
Distilleria Marzadro | Via Per Brancolino 10 | IT 38060 Nogaredo
1 l · 189,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping10 units available
Affina Riserva Acacia is a limited selection aged for eight years in small barrels made of acacia wood of various origins. This unique combination of flavours is presented in a teardrop-shaped blown bottle with an acacia wood stopper and in a beautifully crafted acacia wood box with a plexiglass cover.
Full, very aromatic bouquet. Complex on the palate, wonderfully soft and rich in structure. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Marzadro
Trentino
-
49,00 €
![La Trentina Grappa Tradizionale & Morbida <br> 2 bottles of 0,5l in gift box]()
1 l · 49,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 48,00 €
!["Giare" Grappa Gewürztraminer Riserva <br>in gift box]()
0,7 l · 68,57 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 189,00 €
![Grappa Affina "10 anni" Riserva ciliegio (Kirschholz) <br> in OWC]()
1 l · 189,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 189,00 €
![Grappa Affina "10 anni" Riserva rovere (Eichenholz) <br> in OWC]()
1 l · 189,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping11 units available
stored air-conditioned11 units available
Customers who bought this product also bought:
39,00 €Olio Extra Vergine di Oliva Leccino 2025 (BIO)
Fèlsina | Tuscany
0,5 l · 78,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
Limitation of 2 articles per customerstored air-conditioned< 24 units available
22,00 €Olio Extra Vergine di Oliva Chianti DOP 2025 (BIO)
Fattoria Petrolo | Tuscany
0,5 l · 44,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
27,00 €Olio Extra Vergine di Oliva 2025 (BIO)
Tenuta delle Terre Nere | Sicily
0,75 l · 36,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available- 379,00 €
![Grappa invecchiata 2016 <br>3 bottles in OWC]()
2,1 l · 180,48 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping3 units available
stored air-conditioned3 units available








