La Trentina Grappa Tradizionale & Morbida · 2 bottles of 0,5l in gift box
1 l · 49,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
Really traditional grappa, as it has always been. Morbida is the mild version from the wooden barrel and Tradizionale the crisp fresh from the steel tank. The anniversary edition in a gift box that blends into any bottle library with its encyclopedia look. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Marzadro
Trentino
-
48,00 €
!["Giare" Grappa Gewürztraminer Riserva <br>in gift box]()
0,7 l · 68,57 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 189,00 €
![Grappa Affina "10 anni" Riserva ciliegio (Kirschholz) <br> in OWC]()
1 l · 189,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 189,00 €
![Grappa Affina "10 anni" Riserva rovere (Eichenholz) <br> in OWC]()
1 l · 189,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping11 units available
stored air-conditioned11 units available - 31,00 €
![Grappa bivitigno "delicata"]()
0,7 l · 44,29 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
Customers who bought this product also bought:
- 34,00 €
!["La Trentina" Grappa affinata in anfora]()
0,7 l · 48,57 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 49,00 €
![Grappa "AnticaCuvée 5 anni" Barrique Riserva <br>in gift box]()
0,7 l · 70,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping2 units available
stored air-conditioned2 units available - 29,00 €
![Grappa di "Capo di Stato" <br>in gift box]()
0,5 l · 58,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 28,00 €
![Grappa Selezione Monovitigno Moscato]()
0,7 l · 40,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available








