“Giare” Grappa Gewürztraminer Riserva · in gift box
Marzadro | Trentino
Distilleria Marzadro | Via Per Brancolino 10 | IT 38060 Nogaredo
0,7 l · 68,57 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
Giare - exclusive grappa aged for 36 months in small oak barrels. Marzadro dedicates this noble distillate to the memory of the women condemned to death for witchcraft in the village of Giare in the municipality of Nogaredo in 1646.
Impressive aromatic character with intense aromas and harmonious, persistent taste. SUPERIORE.DE
29.03.2022
Da es sich um einen traditionellen Hersteller handelt, einwandfreie Qualität. Der Rest ist Geschmackssache. Meinen Geschmack trifft der Grappa jedenfalls.
05.10.2014
Das Produckt ist sehr gut und wurde von mir mehrmals bestellt.
17.11.2013
geschmeckt sehr gut.Würde immer wieder kaufen.
28.08.2013
Exquisiter, besonders weicher und durch Lagerung verfeinerter Grappa
16.07.2012
Ist für Samstags gedacht.Ich kaufe das Produkt zum 2.Mal.Also bin zufrieden.
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Marzadro
Trentino
-
49,00 €
![La Trentina Grappa Tradizionale & Morbida <br> 2 bottles of 0,5l in gift box]()
1 l · 49,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 189,00 €
![Grappa Affina "10 anni" Riserva ciliegio (Kirschholz) <br> in OWC]()
1 l · 189,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 189,00 €
![Grappa Affina "10 anni" Riserva rovere (Eichenholz) <br> in OWC]()
1 l · 189,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping11 units available
stored air-conditioned11 units available - 31,00 €
![Grappa bivitigno "delicata"]()
0,7 l · 44,29 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
Customers who bought this product also bought:
- 28,00 €
![Grappa Selezione Monovitigno Moscato]()
0,7 l · 40,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 49,00 €
![Grappa "AnticaCuvée 5 anni" Barrique Riserva <br>in gift box]()
0,7 l · 70,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping2 units available
stored air-conditioned2 units available - 43,00 €
!["Bòggina A" Sangiovese Val d'Arno di Sopra DOC 2021 (BIO)]()
0,75 l · 57,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping8 units available
stored air-conditioned8 units available !["Bòggina A" Sangiovese Val d'Arno di Sopra DOC 2020 (BIO)]()
43,00 €39,99 €0,75 l · 53,32 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available








