Vespaiolo Bianco Breganze DOC 2024
Maculan | Veneto
Maculan S.r.l. | Via Castelletto 3 | IT 36042 Breganze
0,75 l · 14,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
A very well-balanced white wine with a strong personality and the clarity and finesse you expect from Maculan. Summery fruit bouquet of gooseberry, apricot and peach, easy-going and juicy flavour with a pleasant finish. SUPERIORE.DE
"Fresh orchard fruit, white blossoms and hints of lemon rind and herbs encircle the nose. Medium-bodied with vibrant, juicy character, it shows crisp acidity and a clean floral finish." James Suckling
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Maculan
Veneto
-
520,00 €
!["Crosara" Merlot Veneto IGT 2017 <br>6 bottles in OWC]()
4,5 l · 115,56 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping1 unit available
stored air-conditioned1 unit available - 139,00 €
!["Fratta" Rosso Veneto IGT 2019 <br>MAGNUM in OWC]()
1,5 l · 92,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping10 units available
stored air-conditioned10 units available - 59,00 €
!["Fratta" Rosso Veneto IGT 2019]()
0,75 l · 78,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 10,90 €
!["Costadolio" Rosato Veneto IGT 2024]()
0,75 l · 14,53 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
Customers who bought this product also bought:
- 17,90 €
!["B.B.K." Ribolla Gialla Venezia Giulia IGT 2023]()
0,75 l · 23,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 25,00 €
!["Cuvée Imperiale" Franciacorta DOCG dosaggio zero]()
0,75 l · 33,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately !["Ronchedone" Vino Rosso VdT 2022]()
18,90 €17,99 €0,75 l · 23,99 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately- 13,90 €
!["Brentino" Rosso Veneto IGT 2023]()
0,75 l · 18,53 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








