“B.B.K." Ribolla Gialla Venezia Giulia IGT 2023
Lis Neris | Friuli
Lis Neris s.s. Agr. | Via Gavinana 5 | IT 34070 S. Lorenzo Isontino
0,75 l · 23,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
Bright, lively yellow. On the nose pear, fresh citrus fruits, menthol and a hint of spices and herbs. Juicy, bright and surprisingly complex on the palate, the long contact with the skins gives this white a unique structure and complexity. A crisp and characterful wine, which convinces completely with its long and very lively finish. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Lis Neris
Friuli
-
17,90 €
![Sauvignon Bianco Friuli Isonzo DOC 2024]()
0,75 l · 23,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping4 units available
stored air-conditioned4 units available - 29,00 €
!["Picol" Sauvignon Bianco Friuli Isonzo DOC 2022]()
0,75 l · 38,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 46,00 €
!["Dom Jurosa" Metodo Classico Blanc de Blancs 2018 extra brut]()
0,75 l · 61,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 37,00 €
!["Confini" Bianco Friuli Isonzo DOC 2019]()
0,75 l · 49,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping7 units available
stored air-conditioned7 units available
Customers who bought this product also bought:
- 27,00 €
!["Gris" Pinot Grigio Friuli Isonzo DOC 2021]()
0,75 l · 36,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately ![Pinot Grigio Collio DOC 2023]()
25,00 €22,99 €0,75 l · 30,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately![Vespaiolo Bianco Breganze DOC 2024]()
11,90 €10,99 €0,75 l · 14,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately- 25,00 €
!["Cuvée Imperiale" Franciacorta DOCG dosaggio zero]()
0,75 l · 33,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








