“San Biagio” Rosso Toscano IGT 2023
Lisini | Tuscany
Az. Agr. Lisini Podere Casanova | Sant'Angelo in Colle | IT 53024 Montalcino
0,75 l · 19,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
The sophisticated San Biagio combines sour cherry, blackberry, peppery herbs, leather and dark earth tones to create a flavoursome and wonderfully inviting entry. The textures are soft, but the fruit is ripe and fleshy, with notes of sour citrus and juicy acidity that maintain freshness while keeping the energy high. This wine is dangerously delicious and finishes long with hints of blackberry and spice. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Lisini
Tuscany
-
82,00 €
![Brunello di Montalcino Riserva DOCG 2020]()
0,75 l · 109,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available ![Rosso di Montalcino DOC 2023]()
22,00 €19,99 €0,75 l · 26,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately- 56,00 €
![Brunello di Montalcino DOCG 2021]()
0,75 l · 74,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 84,00 €
![Brunello di Montalcino Riserva DOCG 2019]()
0,75 l · 112,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
Customers who bought this product also bought:
- 12,50 €
!["Capitel dei Nicalò" Valpolicella Classico Superiore DOC 2023]()
0,75 l · 16,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately ![Dolcetto d'Alba DOC 2024]()
Customer account required.
stored air-conditioned- 55,00 €
![Barolo Bussia DOCG 2019]()
0,75 l · 73,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 16,70 €
![Rosso di Montalcino DOC 2023]()
0,75 l · 22,27 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








