“Nizza” Grappa invecchiata · in gift box
Distillerie Berta | Piedmont
Distillerie Berta S.r.l. | Via Guasti 34/36 | IT 14046 Mombaruzzo
0,7 l · 84,29 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping6 units available
Amber in colour, deep spicy aroma of star aromas, vinous and dry on the palate, with a subtle bitterness in the long aftertaste. SUPERIORE.DE
21.11.2013
Spitzenprodukt, hält was er verspricht War nicht enttäuscht, absolut empfehlenswert Gutes Preis/ Leistungsverhältnis
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Distillerie Berta
Piedmont
-
49,00 €
!["MCMXLVII Aquardens Composita" affinata <br>in gift box]()
0,7 l · 70,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 379,00 €
![Grappa invecchiata 2016 <br>3 bottles in OWC]()
2,1 l · 180,48 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping3 units available
stored air-conditioned3 units available - 159,00 €
!["Castelletto dell' Annunziata" Grappa invecchiata <br>in OWC]()
0,7 l · 227,14 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping1 unit available
stored air-conditioned1 unit available - 119,00 €
!["Casalotto" Acquavite di vino Riserva 1992 <br>in OWC]()
0,7 l · 170,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping9 units available
stored air-conditioned9 units available
Customers who bought this product also bought:
- 56,00 €
!["Oltre il Vallo" Grappa invecchiata]()
0,7 l · 80,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping2 units available
stored air-conditioned2 units available - 12,90 €
![LUXARDO Bitter]()
0,7 l · 18,43 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 28,00 €
![Grappa Selezione Monovitigno Moscato]()
0,7 l · 40,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 119,00 €
!["Casalotto" Acquavite di vino Riserva 1992 <br>in OWC]()
0,7 l · 170,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping9 units available
stored air-conditioned9 units available







