Grappa “Reale 10 anni” barricata Riserva · in gift box
Antica Distilleria Negroni | Venegazzù | Veneto
Negroni Antica Distilleria | Via Ungheresca Sud 64 | IT 31010 Mareno di Piave
0,7 l · 61,43 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping9 units available
Negroni Grappa Reale RiservaDecanter) is distilled slowly and in a controlled manner in copper pot stills from a selection of excellent marcs from the hills of the Treviso region. It is then aged for 10 years in used oak barrels, which gives it its deep, amber colour. A strong, spicy distillate of great softness and warmth. SUPERIORE.DE
Reviews for Grappa “Reale 10 anni” barricata Riserva · in gift box
02.09.2021
Sehr gut
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Antica Distilleria Negroni
Venegazzù
-
15,90 €
![Fernet Amaro Negroni]()
0,7 l · 22,71 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 46,00 €
![Grappa di Prosecco "24 mesi" Riserva <br>in OWC]()
0,7 l · 65,71 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping4 units available
stored air-conditioned4 units available - 24,00 €
![Grappa barricata "Epoca Prestige"]()
0,7 l · 34,29 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 15,90 €
![Amaro al Radicchio Rosso]()
0,7 l · 22,71 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping2 units available
stored air-conditioned2 units available
Customers who bought this product also bought:
- 18,90 €
!["Nocino" Liquore infuso malli di noce]()
0,5 l · 37,80 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping8 units available
stored air-conditioned8 units available - 41,00 €
![Grappa di Fontalloro Riserva 2011 <br>in gift box]()
0,5 l · 82,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 31,00 €
![Grappa bivitigno "delicata"]()
0,7 l · 44,29 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
4,90 €Aromi pasta all’arrabiata
Casale Paradiso | Tuscany
0,08 kg · 61,25 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available








