Grappa barricata “Epoca Prestige“
Antica Distilleria Negroni | Venegazzù | Veneto
Negroni Antica Distilleria | Via Ungheresca Sud 64 | IT 31010 Mareno di Piave
0,7 l · 34,29 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
Straw yellow in colour with golden reflections. Epoca Prestige is the distilled essence of fine vinous flavours and aromas, which is then matured for 4 years in selected used oak barrels, making this grappa graceful, spicy-soft and elegant. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Antica Distilleria Negroni
Venegazzù
-
43,00 €
![Grappa "Reale 10 anni" barricata Riserva <br>in gift box]()
0,7 l · 61,43 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping9 units available
stored air-conditioned9 units available - 15,90 €
![Fernet Amaro Negroni]()
0,7 l · 22,71 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 46,00 €
![Grappa di Prosecco "24 mesi" Riserva <br>in OWC]()
0,7 l · 65,71 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping4 units available
stored air-conditioned4 units available - 15,90 €
![Amaro al Radicchio Rosso]()
0,7 l · 22,71 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping2 units available
stored air-conditioned2 units available
Customers who bought this product also bought:
- 19,90 €
![Grappa "Riva Vecia" <br>in gift box]()
0,7 l · 28,43 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping10 units available
stored air-conditioned10 units available - 14,90 €
![1868 Prosecco Spumante di Valdobbiadene Superiore DOCG Extra Dry]()
0,75 l · 19,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 16,50 €
![Amaro Meletti]()
0,7 l · 23,57 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 17,50 €
![Anisetta Meletti]()
0,7 l · 25,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








