Cabernet Sauvignon Alto Adige DOC 2022
Tenuta J. Hofstätter | South Tyrol
Weingut J. Hofstätter | Rathausplatz 7 | IT 39040 Tramin
0,75 l · 19,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
Ripe berry bouquet, balsamic underlay, some damp undergrowth. The taste is juicy, notes of orange peel, present, well integrated tannin, dark chocolate in the finish." SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Tenuta J. Hofstätter
South Tyrol
-
86,00 €
!["Vigna Kolbenhof" Gewürztraminer Alto Adige DOC 2022 <br>MAGNUM in OWC]()
1,5 l · 57,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping6 units available
stored air-conditioned6 units available !["Vigna Steinraffler" Lagrein Alto Adige DOC 2019]()
28,00 €25,99 €0,75 l · 34,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping4 units available
stored air-conditioned4 units available- 19,90 €
!["Kirchegg" Merlot-Cabernet Alto Adige DOC 2023]()
0,75 l · 26,53 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 12,90 €
![Pinot Grigio Alto Adige DOC 2025]()
0,75 l · 17,20 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
Customers who bought this product also bought:
![Merlot Friuli Colli Orientali DOC 2023]()
14,90 €13,99 €0,75 l · 18,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping8 units available
stored air-conditioned8 units available- 15,90 €
!["Peter Zemmer" Spumante Millesimato 2024 brut]()
0,75 l · 21,20 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 30,00 €
!["Essence" Franciacorta Millesimato DOCG 2021 satèn brut]()
0,75 l · 40,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 14,70 €
![Pinot Nero Alto Adige DOC 2024]()
0,75 l · 19,60 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








