Gewürztraminer Spätlese Alto Adige DOC 2018 dolce
Tenuta J. Hofstätter | South Tyrol
Weingut J. Hofstätter | Rathausplatz 7 | IT 39040 Tramin
0,375 l · 77,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
Gold-coloured Spätlese (late harvest) of enormous intensity and density, exuding a seductive fragrance of exotic fruits such as mango and papaya with a delicate hint of pineapple and lychee. On the palate, the opulent play of flavours is repeated and ends in a long, impressive finish. SUPERIORE.DE
24.10.2023
Sehr gut
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Tenuta J. Hofstätter
South Tyrol
-
86,00 €
!["Vigna Kolbenhof" Gewürztraminer Alto Adige DOC 2022 <br>MAGNUM in OWC]()
1,5 l · 57,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping6 units available
stored air-conditioned6 units available !["Vigna Steinraffler" Lagrein Alto Adige DOC 2019]()
28,00 €25,99 €0,75 l · 34,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping3 units available
stored air-conditioned3 units available- 19,90 €
!["Kirchegg" Merlot-Cabernet Alto Adige DOC 2023]()
0,75 l · 26,53 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 12,90 €
![Pinot Grigio Alto Adige DOC 2025]()
0,75 l · 17,20 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
Customers who bought this product also bought:
!["Le Cupole di Trinoro" Rosso Toscana IGT 2022]()
33,00 €29,99 €0,75 l · 39,99 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately!["Poggio ai Merli" Merlot Toscana IGT 2018]()
69,00 €59,99 €0,75 l · 79,99 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping10 units available
stored air-conditioned10 units available
26,00 €“Adagio” Olio Extra Vergine di Oliva 2025
Oleari Giachi | Tuscany
1 l · 26,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately- 14,90 €
!["del Pompiere" Sauvignon Venezia Giulia IGT 2025]()
0,75 l · 19,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available








