Cantuccini classici
Hergestellt für Viani Importe | Germany
Antonio Viani Importe GmbH | August-Spindler-Straße 12 | 37079 Göttingen
0,2 kg · 29,50 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
Cantuccini classici are the epitome of traditional Tuscan almond biscuits: baked according to the classic recipe, with whole almonds and the typical crumbly, pleasantly crunchy texture. They unfold their charm particularly well when dipped in Vin Santo or other dessert wines, but they are also a real treat with cappuccino, espresso or as an accompaniment to ice cream. A timeless Italian pastry classic, simple, authentic and always appropriate.SUPERIORE.DE
29.03.2021
sehr lecker
20.01.2021
leckere Contuccini
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Hergestellt für Viani Importe
Germany
-
4,50 €Amaretti croccanti alle mandorle
Lenzi / Pietro Masini | Tuscany
0,1 kg · 45,00 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping5 units available
stored air-conditioned5 units available
4,90 €Taralli al peperoncino
Terre dei Trulli | Puglia
0,25 kg · 19,60 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
3,90 €Bruschettine con olio extra vergine di oliva
Bontà Lucane | Basilicata
0,15 kg · 26,00 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping7 units available
stored air-conditioned7 units available
9,90 €Cantuccini Classici (Biscotti di Prato)
Biscottificio Antonio Mattei | Tuscany
0,25 kg · 39,60 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping6 units available
stored air-conditioned6 units available
Customers who bought this product also bought:
3,90 €Bruschettine al pesto
Bontà Lucane | Basilicata
0,15 kg · 26,00 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping9 units available
stored air-conditioned9 units available
3,90 €Bruschettine con olio extra vergine di oliva
Bontà Lucane | Basilicata
0,15 kg · 26,00 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping7 units available
stored air-conditioned7 units available
3,90 €Bruschettine con aglio
Bontà Lucane | Basilicata
0,15 kg · 26,00 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping11 units available
stored air-conditioned11 units available
5,20 €Capperi mini all’aceto (kleine Kapern in Weißweinessig)
Primopasto | Veneto
0,07 kg · 74,29 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available







