Bruschettine con olio extra vergine di oliva
Bontà Lucane | Basilicata
Bontà Lucane | Via I Maggio 26 | IT 75100 Matera
0,15 kg · 26,00 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping7 units available
Bruschettine con olio extra vergine di oliva from Bontà Lucane are crispy toasted small slices of bread from Basilicata, refined with extra virgin olive oil, which gives them their fine flavour and harmonious character. They go wonderfully with a glass of wine, antipasti, cheese and Mediterranean spreads, bringing a piece of southern Italian aperitivo culture to the table. They also cut an excellent figure when crushed – as crispy croutons in soups, over salads or as an aromatic accent in quick everyday cooking. SUPERIORE.DE
08.01.2023
gut
01.12.2020
Super Produkt
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Bontà Lucane
Basilicata
-
5,90 €Cantuccini classici
Hergestellt für Viani Importe | Germany
0,2 kg · 29,50 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
4,50 €Amaretti croccanti alle mandorle
Lenzi / Pietro Masini | Tuscany
0,1 kg · 45,00 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping5 units available
stored air-conditioned5 units available
4,90 €Taralli al peperoncino
Terre dei Trulli | Puglia
0,25 kg · 19,60 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
9,90 €Cantuccini Classici (Biscotti di Prato)
Biscottificio Antonio Mattei | Tuscany
0,25 kg · 39,60 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping6 units available
stored air-conditioned6 units available
Customers who bought this product also bought:
4,90 €Strozzapreti
Rustichella d'Abruzzo | Abruzzo
0,25 kg · 19,60 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately- 14,90 €
!["Rosato d'Istine" Toscana IGT 2024 (BIO)]()
0,75 l · 19,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping3 units available
stored air-conditioned3 units available - 9,90 €
!["Flower Power" Rosato Toscana IGT 2025 (BIO)]()
0,75 l · 13,20 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
5,90 €Pesto Genovese
La Gallinara | Liguria
0,13 kg · 45,38 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available








