“Casalotto” Acquavite di vino Riserva 1992 · in OWC
Distillerie Berta | Piedmont
Distillerie Berta S.r.l. | Via Guasti 34/36 | IT 14046 Mombaruzzo
0,7 l · 170,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping9 units available
Grapes of different grape varieties from Piedmont matured in barriques for approx. 30 years after distillation, and the Riserva was bottled in spring 2021. Very extract-rich, round body, warm taste and full-bodied, soft, long-lasting finish. SUPERIORE.DE
03.03.2014
Für Kenner einfach nur Spitze!
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Distillerie Berta
Piedmont
-
49,00 €
!["MCMXLVII Aquardens Composita" affinata <br>in gift box]()
0,7 l · 70,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available - 379,00 €
![Grappa invecchiata 2016 <br>3 bottles in OWC]()
2,1 l · 180,48 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping3 units available
stored air-conditioned3 units available - 159,00 €
!["Castelletto dell' Annunziata" Grappa invecchiata <br>in OWC]()
0,7 l · 227,14 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping1 unit available
stored air-conditioned1 unit available - 36,00 €
!["Elisi" Grappa invecchiata <br>in gift box]()
0,5 l · 72,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
Customers who bought this product also bought:
- 56,00 €
!["Oltre il Vallo" Grappa invecchiata]()
0,7 l · 80,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping2 units available
stored air-conditioned2 units available - 189,00 €
![Grappa Affina "10 anni" Riserva ciliegio (Kirschholz) <br> in OWC]()
1 l · 189,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available
4,40 €Penne Rigate
Rustichella d'Abruzzo | Abruzzo
0,5 kg · 8,80 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
4,40 €Rigatoncini
Rustichella d'Abruzzo | Abruzzo
0,5 kg · 8,80 €/kg · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








