“IbBianco” Toscana IGT 2022
Casanova di Neri | Tuscany
Az. Agr. Casanova di Neri | SP 14 V. Traversa dei Monti | IT 53024 Montalcino
0,75 l · 26,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
IbBianco is a blend of Vermentino and Grechetto and smells wonderfully of candied apricot and peach. Elegance and finesse in the powerful fruity and complex taste, which lasts long and with a certain coolness and pleasant freshness. SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Casanova di Neri
Tuscany
-
59,00 €
!["Giovanni Neri" Rosso di Montalcino DOC 2024]()
0,75 l · 78,67 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 7.299,00 €
![Brunello di Montalcino "Cerretalto" DOCG 2018 <br>BALTHAZAR 12 liters in OWC]()
12 l · 608,25 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping1 unit available
Limitation of 1 articles per customerstored air-conditioned1 unit available - 599,00 €
![Brunello di Montalcino "Giovanni Neri" DOCG 2020 <br>MAGNUM in OWC]()
1,5 l · 399,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping3 units available
Limitation of 1 articles per customerstored air-conditioned3 units available - 115,00 €
![Brunello di Montalcino "Tenuta Nuova" DOCG 2020]()
0,75 l · 153,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately
Customers who bought this product also bought:
![Barolo Ravera "Vigna Elena" Riserva DOCG 2017]()
125,00 €109,99 €0,75 l · 146,65 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping11 units available
stored air-conditioned11 units available![Brunello di Montalcino "Campo del Drago" DOCG 2018]()
119,00 €99,99 €0,75 l · 133,32 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping10 units available
stored air-conditioned10 units available- 11,00 €
![ENOGEA Karte "Barolo DOCG" Ediz. 8 (EN)]()
1 piece · 11,00 €/piece · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
available immediately - 28,00 €
!["61" Franciacorta DOCG satèn brut]()
0,75 l · 37,33 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately








