“Poggio al Lupo” Morellino di Scansano DOCG 2022
Poggio al Lupo | Tenuta Sette Ponti | Tuscany
Tenuta Sette Ponti s.a. s.r.l. | Via Sette Ponti 71 | IT 52029 Castiglion Fibocchi
0,75 l · 15,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
Fine Morellino from the Poggio al Lupo winery in Magliano, from the south of the province of Grosseto, with a delicious bouquet of red fruits, rosemary and bitter chocolate. On the palate, a generous variety of aromas. Flattering tannin, enveloping. Fresh and dynamic on the finish, very drinky! SUPERIORE.DE
- 24 Years of Expertise
- 3,500+ Wines in Stock
- 350+ Winemakers
- 28,000+ Positive Reviews
- Fully Air-Conditioned Storage
Poggio al Lupo
Tenuta Sette Ponti
-
11,90 €
!["Poggio al Lupo" Vermentino Toscana IGT 2024]()
0,75 l · 15,87 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping2 units available
stored air-conditioned2 units available
Customers who bought this product also bought:
- 12,90 €
!["Poggio gli Angeli" Sangiovese Toscana IGT 2022]()
0,75 l · 17,20 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately - 13,50 €
!["Barco Reale" Rosso di Carmignano DOC 2023 (BIO)]()
0,75 l · 18,00 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately !["Monsanto" Rosso Toscano IGT 2021]()
13,90 €12,99 €0,75 l · 17,32 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shipping< 24 units available
stored air-conditioned< 24 units available- 13,90 €
!["Collemassari" Rosso Riserva Montecucco Toscana DOC 2022 (BIO)]()
0,75 l · 18,53 €/l · Price (DE) incl. VAT, excl. Shippingavailable immediately
stored air-conditionedavailable immediately





